Jeigu netyčia įsigijote šiek tiek per didelius batus – nenusiminkite, nes dar yra šansas! Žinoma, viskas priklauso nuo to kiek batai ar bateliai Jums yra laisvoki, o taip pat ir nuo medžiagos iš kurios batai yra pagaminti.
Jeigu batai pagaminti iš medžiagos, kuri gali tiek trauktis, tiek plėstis – tuomet galime pabandyti pasinaudoti šiomis savybėmis. Tokios medžiagos yra: Natūrali oda, zomša, nubukas, veltinis, kai kurios medvilninio ir kitų natūralių pluoštų rūšys.
Saugiausi ir patikimiausi sprendimo būdai
- Akivaizdžiausias ir paprasčiausias būdas sumažinti batus yra tiesiog apsimauti storesnę kojinę. Tai ypač tinkamas sprendimas žieminiams batams, kurios žmonės kartais specialiai perka puse dydžio didesnius.
- Labai geras ir 100 kartų pasiteisinęs sprendimas yra įsidėti į batus vidpadį. Kokybiški vidpadžiai ne tik 0.5 dydžiu sumažins batus, bet ir gali stipriai pagerinti batų komfortą, prailginti batų tarnavimo laiką ir pagerinti batų higieną. Labai svarbu – naudokite tik kokybiškus gerų gamintojų vidpadžius!

Jeigu batai ar bateliai vis dar yra per dideli
Na o čia apžvelgsime radikalesnius problemos sprendimo būdus. Jeigu Jums nepadėjo nei kojinės, nei vidpadžiai…. Jeigu nenorite pasidėti batų ir laukti savo senatvės, kai Jūsų pėdos, labai tikėtina, kad taps platesnės ir didesnės…
Perspėjame, kad šie būdai yra ganėtinai rizikingi, todėl darydami tai, turėtumėte prisiimti visą atsakomybę ir susitaikyti su galimomis pasekmėmis. 🙂
- Drėgmė ir karštis! Jeigu pirma stipriai sudrėkinti batus vandeniu arba garais, o tuomet juos išdžiovinti karštyje, tuomet oda gali susitraukti ir batai taptų ankštesni.
- Šaltis ir karštis! Jeigu įdėti batus į maišelį, palaikyti bent 12 valandų šaldiklyje, o tuomet išdžiovinti ir prišildyti karštyje, tuomet oda irgi gali susitraukti. Jeigu nuspręsite surizikuoti, tuomet batų šildymui gali tikti: Karšti radiatoriai, galingi batų šildytuvai, fenas.