Galbūt parduotuvėje nusipirkote puikią ir gražią porą batų ar batelių, o galbūt juos pirkote internetu ir neturėjote galimybės pasimatuoti. Taigi, matuojatės savo naujus batus namie ir suprantate, kad ko gero jie yra mažoki. Ar šią problemą galima išspręsti? Apžvelkime visus galimus scenarijus.
Kaip reikia matuotis batus
Visų pirmą batus reikėtų teisingai pasimatuoti. Jeigu Jūsų pėdos nėra linkusios tinti, tuomet matuokitės, tuo metu, kai pėdos yra normalios būsenos – ne ištinusios, ne pavargusios. Matuokitės su kojinėmis. Net jeigu šie batai ar bateliai bus avimi be kojinės, tai vis tiek rekomenduojame juos matuotis su plonesnėmis kojinėmis.
Geriausia matuotis naujus batus ant kilimo. Kol batai yra nauji, nepranešioti, standūs ir gal net kieti – ant minkšto kilimo jausitės komfortiškiau. Na o jeigu batų padas yra odinis, tai jis neapsibraižys, todėl galėsite juos grąžinti atgal pardavėjui, jeigu visgi nuspręsite juos grąžinti.
Kai mes sėdime ir pėdos yra atsipalaidavusios – jos nelaiko mūsų kūno svorio, todėl yra šiek tiek mažesnės. Atsistojus, jos tampa šiek tiek platesnės ir ilgesnės. Todėl reikėtų su batais pavaikščioti. Atkreipkite dėmesį į vietas, kurios Jums sukelia diskomfortą.

Batai per siauri?
Jeigu batai ar bateliai yra per siauri per keltį arba plačiausioje pėdos dalyje (kur yra didysis kauliukas ir lenkimosi sąnarys), tuomet yra nemaža tikimybė, kad situaciją pavyks ištaisyti. Iš visų galimų variantų, šis yra lengviausiai pataisomas. Įprastai, šioje vietoje batus galima pratempti per pusę ar net piną dydį.
Šioje situacijoje galimi tokie sprendimai:
Jeigu batai šiek tiek per siauri
Gerai pamaitinkite odą batų kremu, minkštinančiu aliejumi arba balzamu. Galite tai padaryti kelis kartus, kad oda kuo labiau suminkštėtų ir lengviau pasiduotų, kai apsiausite batus. Gerai pamaitinta oda visuomet lengviau prisitaiko prie pėdų ir greičiau prasinešioja. Norint pagreitinti ir palengvinti procesą, prieš apsiaunant batus galite panaudoti specialią pranešiojimą pagreitinančią priemonę.
Pavaikščiokite su batais nuo pusvalandžio iki kelių valandų. Kitą dieną vėl apsiaukite batus ir įvertinkite kiek situacija pagerėjo. Jeigu jaučiate bent kažkokį pagerėjimą, tai yra didelė tikimybė, kad avimi batai ir toliau gerės.

Jeigu batai stipriai per siauri
Šiuo atveju rekomenduojame naudoti mechaninį batų pratempimą. Kiekvienas batų remonto meistras gali pasiūlyti mechaninio batų pratempimo paslaugą. Šios procedūros metu batai yra įstatomi į specialų batų tempimo įrenginį, kuris iš lėto, nuo 12 iki 24 valandų tempia batus nurodytoje vietoje.
Turėkite omenyje, kad po šios procedūros jau negalėsite grąžinti batų atgal pardavėjui, net jeigu jie vis dar atrodo kaip nauji.
Jeigu batai yra per siauri ties pirštais
Turėkite omenyje, kad yra normalu, kai pėdų pirštai šiek tiek susiglaudžia bate. Tačiau jeigu Jums tai sukelia skausmą, tuomet šią problemą būtinai reikia spręsti. Šiuo atveju mechaninis batų pratempimas irgi galimai išspręstų situaciją. Tačiau reikia turėti omenyje, kad batai sunkiau ir mažiau tempiasi batų nosytės lygyje. Todėl, gali būti ir taip, kad Jums tiesiog netinka šių batų kurpalis (formą), ir tiesiog reikėtų rinktis kitą modelį.
Batai per trumpi?
Jeigu pirštai remiasi ne priekyje, o iš šonų, tai dar nereiškia, kad batai yra per trumpi (skaityti Jeigu batai yra per siauri ties pirštais). Batai yra per trumpi, jeigu Jūsų didysis arba antrasis pirštai remiasi į batų priekį, kai pėdos kulnas yra prigludęs prie batų užkulnio. Tokiu atveju rekomenduotume pagalvoti apie keitimą į pusę dydžio didesnius batus. Jeigu visgi pasiryžote bandyti taisyti situaciją, tuomet belieka tik mechaninis batų pratempimas, kuris šiuo atveju gali padėti, bet negarantuos tobulo rezultato.